Położenie

Willa Pastel znajduje się w zacisznej części centrum Białegostoku. W pobliżu odnajdziemy liczne atrakcje i placówki kulturalne, takie jak Opera i Filharmonia Podlaska.

Willa Pastel – Oferta

Baza noclegowa to 41 pokoi o indywidualnym charakterze. Dzięki odpowiedniej aranżacji dekoracji, modnemu umeblowaniu i  kolorowi ścian tworzą wyjątkową atmosferę. Ceny zaczynają się od 180 zł. W pokojach odnajdziemy tv odbierający programy satelitarne. Nie zapomniano również o dostępie do bezprzewodowego internetu. Na zmęczonych gości czeka bezpłatna strefa wellness, na którą składa się grota solna z trzema saunami.

Informacje dodatkowe

Na miejscu bez kłopotu zapłacimy kartą kredytową. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 10 00. Jeśli mamy jakikolwiek problem z garderobą możemy skorzystać z opcji prania i prasowania na zlecenie.

Atrakcje i ciekawostki

Białystok jest miejscem urodzenia twórcy języka esperanto. Wielokulturowe miasto, skupiało różne narodowości i kultury. Ludwik Zamenhof jako dziecko często przebywał na Bazarnym Rynku Białegostoku, gdzie czymś zwyczajnie było przeplatanie się wzajemnie różnojęzycznych zwrotów. Targ pod ratuszem stał się więc niejako źródłem powstania myśli o stworzeniu nowego międzynarodowego języka. Zamenhof stopniowo rozwijał swoje życiowe marzenie i już w gimnazjum opracował podstawy nowego języka. Był on prosty i logiczny w praktycznym użyciu. W roku 1889 Zamenhof doczekał się publikacji pierwszego czasopisma „La Esperantisto” w Norymberdze. Tym samym zaczęło przybywać zwolenników idei języka międzynarodowego zrzeszających się w klubach. W 1905 roku odbył się I Światowy Kongres Esperanta, a trzy lata później powstał Światowy Związek Esperanta.

Ludwik Zamenhof, tworząc język esperanto chciał, aby pogranicze kultur i narodów żyło w zgodzie i zrozumieniu. Język esperanto miał pomóc ludziom porozumiewać się bez barier. Zjednoczenie ludzkości poprzez zrozumiały dla wszystkich język było największym marzeniem i pasją Zamenhofa.

Na cześć twórcy uniwersalnego języka esperanto organizowane są Białostockie dni Zamenhofa. Impreza ta odbywa się corocznie w okolicy 15 grudnia, kiedy to przypada rocznica urodzin twórcy języka esperanto. Z tej okazji odbywają się spotkania , występy artystyczne i kongresy esperantystów.

Godziny otwarcia

Poniedziałek

-

Wtorek

-

Środa

-

Czwartek

-

Piątek

-

Sobota

-

Niedziela

-

Kontakt 24h