Położenie

Filin House mieści się niecałe 2 km od centrum Bielska Podlaskiego. Miasto stanowi stolicę powiatu, którego granice wyznacza dolina Górnej Narwii i Puszcza Białowieska.

Filin House – Oferta

Przyjezdni mają do wyboru pięć pokoi gościnnych jedno i dwuosobowych, o standardzie biznesowym. Odpowiedni wystrój zapewnia domowe, komfortowe  warunki. Każdy pokój wyposażono w Tv, ekskluzywne łazienki, wygodne łóżko i biurko do pracy. Dzięki nowoczesnej przestrzennej restauracji możliwa jest organizacja spotkań z klientami biznesowymi. W tym celu do dyspozycji oddaje się takie sprzęty jak faks czy ksero. Skuteczna walka z nudą odbywa się poprzez salę gier i świetlicę.

Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin podróżującymi ze swoimi dziećmi. Zapewniono bowiem łóżeczko, krzesełko do karmienia i wanienkę. Na najmłodszych czeka plac zabaw z piaskownicą, gdzie spędzą niejedną beztroską chwilę. Klienci zmotoryzowani skorzystać mogą z parkingu, który to już jest wliczony w cenę wynajmu. Gościom udostępnia się bezprzewodowy internet. Zakwaterowanie zaczyna się o godz 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 12 00.

Atrakcje

Między rzekami Białką i Lubką, na obszarze obecnego parku wznosi się góra zamkowa. Przed laty,  na przełomie XII i XIII w. stał tam znaczący gród, stanowiący siedzibę władz grodzkich i samorządowych.  Zbudowano jednak przede wszystkim zamek goszczący wielu królów Polski, jak Władysława Jagiełłę czy Zygmunta I Starego. Obecnie góra jest sztucznie usypiskiem o wysokości siedmiu metrów.

Na terenie miasta odnajdziemy liczne budowle sakralne. Jedną z ciekawszych jest bez wątpienia drewniana cerkiew św. Michała Archanioła. Działkę pod jej budowę podarował sam król Zygmunt I Stary, lecz sama cerkiew powstała za pieniądze wiernych. Większa część konstrukcji pochodzi z końca XVIII w. Niektóre fragmenty, w tym też dzwonnicę dobudowano później. Świątynia posiada oprócz głównej wieży, jeszcze trzy mniejsze. Ciekawostką jest fakt, że ikony zdobią cerkiew zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.Ponad wejściem do świątyni zauważymy ikonę jej patrona – św. Michała Archanioła. Na tyłach cerkwi ulokowano baptysterium, a tuż przy niej dom parafialny.Wnętrze obiektu nie jest dostępne dla turystów.

Godziny otwarcia

Poniedziałek

-

Wtorek

-

Środa

-

Czwartek

-

Piątek

-

Sobota

-

Niedziela

-

Kontakt 24h