Położenie

Dworek Łosie to ośrodek turystyczny zlokalizowany w małej miejscowości nieopodal Zambrowa.  Po renowacji w 2006 r. został on wpisany do rejestru zabytków. W zasięgu ręki są Parki narodowe – Biebrzański, Bużański i Narwiański. W promieniu 100 km mieszczą się większe miasta z Warszawą na czele. Łosie Dołęgi występują we wzmiankach już w XVI w. Nazwa wywodzi się od zamieszkujących owe tereny łosi oraz rycerskiego herbu Dołęga.

Dworek Łosie – Oferta

Główny budynek stanowi dworek powstały w drugiej połowie XIX w. Znajduje się w nim sześć pokoi gościnnych. Sypialnię na parterze dodatkowo przystosowano pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Wszystkie izby posiadają łazienkę oraz bezpłatny dostęp do internetu. W nowym obiekcie tuż przy dworku oddano do użytku osiem miejsc noclegowych.  W sumie dworek zapewni dobre warunki dla blisko 45-ciu przyjezdnych.Ceny uzależnione są od takich czynników jak liczba gości czy długość pobytu.  Za jednodniową usługę z wyżywieniem zapłacimy już od 70 zł. za osobę. Dworek dysponuje salą umeblowaną antykami i piecami kaflowymi, która pomieści do 100 klientów. Do posiadłości przylega również działka przy szosie. Znajdziemy tam młody sad, alejki i liczne krzewy.

Wnętrza dworku służą organizacji licznych imprez okolicznościowych ( wesela, komunie, chrzciny), spotkań biznesowych i szkoleń.  Nawiązuje też śmiało do kulturotwórczej roli dawnych dworów. Odbywają się w nim choćby wystawy fotografii, malarstwa czy rzeźby. Oferta dla szkół występuje w postaci koncertów,  lekcji żywej historii i prelekcji z etnografami

Dworek Łosie dba szczególnie o podniebienia klientów, serwując dania kuchni domowej, oparte wyłącznie o ekologiczne produkty. Wykorzystuje świeże warzywa i zioła ze swego ogrodu, własny miód, chleb, sery od lokalnych producentów. Na specjalne życzenie można zamówić potrawy kuchni włoskiej i francuskiej.

W przypadku pobytu grup, właściciele tworzą dostosowany scenariusz atrakcji. Dzieciom proponuje się udział w obserwacji ptaków, tropieniu zwierząt czy spływach kajakowych. Dorośli mogą skorzystać z możliwości nauki jazdy konnej, a ci mniej aktywni spędzą miło czas przy ognisku bądź też grillu.

Godziny otwarcia

Poniedziałek

-

Wtorek

-

Środa

-

Czwartek

-

Piątek

-

Sobota

-

Niedziela

-

Kontakt 24h