Położenie

Chata Wiejska położona jest w cichej miejscowości Pasieczniki Duże, oddalonej od Hajnówki o około 8 km. Dzięki bliskości lasu możemy solidnie wypocząć pośród natury.

Chata Wiejska – Oferta

Obiekt to drewniany, zabytkowy podlaski dom, który powstał w XIX w. Dzięki modernizacji jest w stanie przyjąć gości w komfortowych warunkach. Wynajem posiada charakter sezonowy od kwietnia do października. Budynek składa się z dwóch niezależnych części, które łączy wspólna sień. Kuchnię wyposażono w takie sprzęty, jak kuchenka gazowa, lodówka, czajnik elektryczny, zestaw garnków, komplet naczyń i sztućców. Odpoczynek znajdziemy w dwóch pokojach z łazienkami. Każdy z nich  przyjmie maksymalnie do pięciu osób. Jedna izba zapewnia cztery pojedyncze łóżka, druga zaś, jedno podwójne i dwa pojedyncze. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Chata wiejska zapewnia udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci chociażby specjalnego łóżeczka. Podwórko stanowi doskonałe miejsce zabaw dla najmłodszych. Tam też zorganizujemy spotkanie przy grillu bądź ognisku. Ogrodzona posesja gwarantuje prywatność i bezpieczeństwo.Zakwaterowanie i wykwaterowanie nie ma ram czasowych. Na zmotoryzowanych turysta czeka parking wliczony w cenę wynajmu.

Atrakcje i ciekawostki

Nie lada atrakcje stanowi kolejka ”Białowieski Express”. Możemy wybrać jedną z pośród kilku tras dydaktycznych. Pociąg jednorazowo przewozi do trzydziestu chętnych.  Składa się on z lokomotywy i zadaszonego wagonika. Podróże trwają maksymalnie półtorej godziny więc nie mamy prawa poczuć się zmęczonymi. Oprócz zwiedzania, świadczy usługi w zakresie dowozu i odbioru z ognisk i innych imprez. Podczas wycieczek poznamy charakterystyczne zabudowania, lecz głównie przekonamy się na własne oczy, jak bardzo zróżnicowana jest Puszcza.

Na trasie Hajnówka – Białowieża odnajdziemy  tzw. miejsce mocy, które radiesteci nazywają  pozytywnym promieniowaniem.Tajemniczy teren to krąg pośród drzew o nietypowych kształtach. W pobliżu dostrzeżemy wgłębienie stale wypełnione wodą. Miejsce mocy z biegiem lat stało się elementem szlaku dydaktycznego o długości 4 km.  Przyjmuje się, że niegdyś stanowiły ośrodki kultu pradawnych Słowian. Wyznawali oni animizm, oddając hołd zwierzętom, roślinom, głazom, a nawet zjawiskom atmosferycznym. We wczesnym średniowieczu takie szczególne punkty określano jako tzw. ”święte gaje”.

Godziny otwarcia

Poniedziałek

-

Wtorek

-

Środa

-

Czwartek

-

Piątek

-

Sobota

-

Niedziela

-

Kontakt 24h