Położenie

Agroturystyka Małgorzata i Wojciech Dzienis mieści się w malowniczej wsi Ateny położonej tuż nad brzegiem jeziora Blizno. Miejscowość zawdzięcza swą nazwę kupcowi z Augustowa. Gerszon Ateński założył ją w połowie XIX wieku. Położenie w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego sprzyja wszystkim, którzy poszukują ukojenia w przyrodzie. Specyficzny mikroklimat lasów sosno-świerkowych z pewnością doda nam energii.

Agroturystyka Małgorzata i Wojciech Dzienis – Oferta

Do dyspozycji gości są pokoje dwu, trzy i czteroosobowe, zarówno z łazienką, jak i bez. Łącznie to ponad trzynaście izb. Wszyscy przyjezdni posiadają pełny dostęp do aneksu kuchennego. Miłe chwile przy słonecznym kąpielach gwarantuje prywatna plaża z pomostem o długości ponad 50 m. Właściciele wypożyczają również sprzęt przeznaczony do turystyki wodnej na czele z kajakami, łódkami i rowerami wodnymi. W celu spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu, wyodrębniono miejsce pod ognisko czy grilla. Na życzenie klienta przygotowywane są domowe obiady. Za dobę w pokoju zapłacimy już 40 zł.

Atrakcje

Lokalizacja nad jeziorem umożliwia rozwój pasji wędkarskiej. Zbiornik stanowi łowisko specjalne łowisko PZW (Polskiego Związku Wędkarstwa). Występują w nim okazy troci, suma czy szczupaka. Do połowu konieczne jest wyrobienie odpowiedniej licencji. Jezioro posiada najwyższy stopień czystości dzięki czemu stanowi świetne miejsce do pływania i nurkowania. Jedną z głównych atrakcji okolicy są spływy kajakowe po takich rzekach jak Czarna Hańcza, Rospuda i Blizna. Ateny stanowią punkt początkowy podróży. Wycieczki tego typu mogą trwać wiele dni, co jest uzależnione od możliwości  i chęci uczestników. Do najtrudniejszych należy rejs po rzece Blizna. Trasa wiedzie przez rozległe tereny leśno-bagienno-łąkowe, Kanał Augustowski, kończąc się na jeziorze Serwy. Problemy sprawia wąskie koryto, powalone drzewa, tamy bobrów czy niski poziom wody.

Informacje dodatkowe

Posesja jest całkowicie odgrodzona, co zapewnia bezpieczeństwo podróżnym, jak i pozostawionym pod obiektem autom. Gospodarze w pełni akceptują zwierzęta, więc nie musimy się martwić o naszych pupili.  Obiekt zapewnia warunki dla dziecięcych zabaw, udostępniając piaskownicę, huśtawkę i karuzelę. W najbliższej odległości od obiektu znajdziemy sklep, bar i dworzec pks.

Godziny otwarcia

Poniedziałek

-

Wtorek

-

Środa

-

Czwartek

-

Piątek

-

Sobota

-

Niedziela

-

Kontakt 24h